Warning: Creating default object from empty value in /home/augioweb/domains/siltosgrindys.lt/public_html/components/com_sh404sef/shInit.php on line 74
Informacija apie grindinius šildymo būdus | Straipsniai| Šiltosgrindys.lt
PradžiaUžklausaProduktaiSkaičiuoklėsEl. parduotuvėDUKGalerijaKontaktai

Paieška

Atstovaujami prekiniai ženklai

elektra-logo
epc-logo
daewoo-logo
thermopads-logo
oj-electronics-logo
Informacija apie grindinius šildymo būdus

Elektra šildomosios grindys - tikras patogumas ir malonumas


Įvairiais metu laikais, kai tik saulė pasislepia ar žymiai rečiau pasirodo, susimąstome, kaip greičiau sušilti kojas. Naujų vilnonių kojinių močiutė dar ne nenumezgė, o ir mezgančių senolių vis mažiau ir mažiau, o šalta jau net ir namie, ką bekalbėti apie sąlygas darbe. Užsisandarinome langus, kad vėjas neužtų, nes kaimynai tai jau senai padarė, pasikeitėme radiatorius, kad daugiau šilumos būtų, ir aplenkėme kaimynus, bet grindys vistiek liko šaltos. O tos varganos kojos kaip nesušyla taip nesušyla. Jau senoliai rūpindavosi, kad grindys būtų šiltos. Tik priemonės būdavo kitokios. Šiais laikais juk nepluksi molio sluoksnio, kai su aukštakulniais reikia vaikščioti. Todėl ir prisiminta, kad net senovės romėnų laikais buvo šildomos grindys. Tiesa, kadangi tai buvo santykinai brangu, tai tik garsiosiose romėnų pirtyse po grindimis cirkuliavo karštas vanduo, sušildydamas patalpą ir leisdamas pajusti tikrą malonumą. Vėliau šildomosios grindys buvo populiarios ne tik Vakarų ar Rytų civilizacijose, bet ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Trakų pilies gidė pasakoja, jog šioje pilyje buvo šildomos valdovų kambarių grindys. Kūrenamos buvo tik pirmame aukšte įrengtos krosnys, iš jų karštis tekėdavo specialiomis angomis iki antrojo aukšto grindų. Čia karštas oras pakliūdavo į tam skirtų šachtų raizgalynę po valdovų kambarių grindimis ir šildydavo jų apartamentus.

Šildomos grindys


Kai namuose šyla grindys ir jauku, ir malonu. Šiltos kojos ir šaltą žiemą ir lietingą rudenį ar vasarą - bene didžiausias malonumas, kurį galime sau leisti individualiame name. Šildomos grindys būtinos patalpose, kur planuojame kloti plyteles - tai virtuvė, vonios kambarys ir kitos patalpos. Panaudojant šios dienos technologijas, šildomos grindys galimos net ir montuojant ploniausias laminato ir kilimines dangas.
Galvojant apie šildomas grindis pirmiausia reikia nuspręsti kokias grindis įsirengsite: grindų šildymą ar grindinį šildymą.

Grindų šildymas


Tai tik grindinio šildymo dalis, kai grindys šildomos tiek, kad malonu ir šilta vaikščioti grindimis, tačiau, dėl mažo galingumo, neapšildo visos patalpos - tai ir bus įrengtas grindų šildymas. Bet kadangi grindų neizoliuosime, tai šils ir patalpa, todėl - grindų šildymas ir įrengiamas kaip ir grindinio šildymo dedamoji.

Grindinis šildymas


Kai kambarys, namas ar pastatas šyla nuo grindų - tai grindinis šildymas. Manoma, kad grindinis šildymas bene geriausiai atitinka idealaus temperatūrų skirtumus patalpoje. Esant grindiniam šildymui (kai sumontuota panaudojant elektros kabelius ar kilimėlius) aukščiausia temperatūra bus kambario apačioje prie grindų, o kylant aukštyn - vis mažesnė. Taip sutaupomi keli laipsniai šilumos, nes nereikia šildyti erdvės prie lubų, o savijauta esant tokiam šildymui ypač gera, nes šyla kojos. O kai kojoms šilta, šilta ir visam kūnui. Visai kitokį rezultatą gausime, kai panaudojame šildymo plėveles, vienoda kambario temperatūra pasiskirstys visoje patalpoje ar prie grindų ar viduryje ar prie lubų.
Grindys gali būti šildomos keliais būdais: elektra - kai po grindimis įrengiami elektros kabeliai, elektriniai kilimėliai ar šildymo plėvelės, šiltu vandeniu - įrengiami vamzdynai, kuriais cirkuliuoja katilo šildomas vanduo ir oru - kai grindyse įrengiami kanalai, pro juos pučiamas šiltas oras. Plačiausiai naudojamas grindinis šildymas elektra ir vandeniu.


Grindinis šildymas elektra


Šildymui elektra nereikalingas atskiras šilumos šaltinis, todėl tokios sistemos kapitalinės montavimo sąnaudos kur kas mažesnės nei prijungiant katilus. Elektriniai grindjuosčių šildytuvai užima labai mažai vietos, be to kambaryje bus daugiau erdvės, nes nebus radiatorių. Itin paprastas šildymo valdymas, o tai padeda gerokai sumažinti elektros energijos išlaidas.
Grindys šyla tolygiai;
Lengva ir nesudėtinga įsirengti;
Sugedus sistemai, ji nepridarys papildomų nuostolių, skirtingai nei pvz. susprogęs radiatorius.

Šildomų grindų danga


Ar grindų danga yra tinkama šildomoms grindims nurodo gamintojas. Geriausiai šilumą praleidžia keraminės plytelės, marmuras, akmuo. Kiliminės dangos mažina šilumos atidavimą. Šildomas grindis sudėtinga dengti parketu, medžio lentomis, „plaukiojančia“ grindų danga. Šios dangos nuo šilumos gali deformuotis, džiūdamas medis trauksis, atsiras plyšiai. Todėl tokioms grindims daugiausia tinka kloti šildymo plėveles.

Grindinis šildymas vandeniu 1 dalis


Kur kas sudėtingiau įrengti grindinį šildymą vandeniu. Šio apšildymo esmė ta, kad šiltas vanduo, tekėdamas grindyse esančiais vamzdeliais, sušildo betono masę, supančią vamzdelį. Betonas, pasižymi geru šilumos kaupimu ir laidumu, todėl grindys šyla tolygiai.
Montuojant grindinį šildymą vandeniu reikia ypač kruopščiai apskaičiuoti techninius šilumos parametrus. Įrengimo darbus atlikti teisingai, laikantis šių apskaičiavimų ir darbų vykdymo technologijos.
Įrengiant grindinį šildymą vandeniu reikia žinoti:

  • Vandens temperatūra vamzdeliuose turi būti reguliuojama ir gali svyruoti nuo 35°C iki 55°C;
  • Atstumas tarp vamzdelių turi būti nuo 10 iki 30 cm. Prie didelių stiklo paviršių - langų vitrinų, durų vamzdelius grindyse būtina montuoti tankiau, tokio ruožo plotis - 1 m.
  • Optimalus liejamo betono storis - 6,5 cm, virš vamzdelio - 4,5 cm;
  • Į betono masę, prieš liejant, būtina dėti plastifikatorių, jie pašalina oro burbuliukus, betonas mažiau skilinėja;
  • Šildomas betonas plečiasi ir taip gali deformuoti mūrines sienas, todėl būtina įrengti temperatūrines siūles.

Temperatūrinės siūlės - elastingos izoliacinės medžiagos, kurios turi grįžtamąją deformaciją - pvz. 1 cm storio pūsto polietileno juostos. Kad grindų danga išliktų sveika ir nesideformuotų temperatūrinių siūlių vieta ir forma turi būti pakartota ir grindų dangoje.

2 dalis


Jei panorote įsirengti tokio tipo grindis, nusiteikite gana dideliam remontui: teks nulupti buvusią grindų dangą ir paruošti ją šildymo įrangai. Šildomųjų grindų pagrindas turi būti gana stiprus ir lygus. Visai šildymo įrangai sumontuoti bei naujoms grindims pakloti reikės 8-10 centimetrų aukščio. Grindis šildant vandeniu, betono masė įšyla nuo šilto vandens, tekančio po juo esančiais vamzdeliais. Betonas pasižymi puikiu laidumu, taigi grindys šyla tolygiai ir vienodai. Kaip žinoma, šildami kūnai plečiasi, šaldami - traukiasi. Lygiai taip pat ir su betonu. Norint išvengti jo plėtimosi sukeltų neigiamų padarinių, būtina įrengti temperatūros siūles, įrengti tokias siūles būtina, jei patalpos plotas didesnis nei 40 kv. metrų, viena patalpos siena yra ilgesnė nei 8 metrai, prie durų angų bei ten, kur viena grindų danga keičia kitą. Šioms siūlėms įrengti naudojamos labai elastingos izoliacinės medžiagos, jos gali išsitempti, o vėliau vėl grįžti į pradinę poziciją. Patariama, kad klojant šildymo įrangą darbus prižiūrėtų tai išmanantys žmonės, o vos sumontavus vamzdelius, bet dar nepradėjus kloti naujos grindų dangos vertėtų paleisti vandenį ir patikrinti, ar sistema tinkamai sumontuota, nėra broko ir niekur nesisunkia vanduo. Atkreipkite dėmesį, ar kompensacinė plėvelė tinkamai dengia grindis - ją galima nupjauti tik tada, kai visiškai paklojama nauja grindų danga. Betonas šildymo vamzdelius turi užkloti 45 mm, o virš šiluminės izoliacijos - ne mažiau kaip 65 milimetrus. Beje, vasarą šildomosios grindys patalpą gali ir vėsinti, jei po grindimis tekės šaltas vanduo arba įjungsite tinkamą režimą. Šildomų grindų dangai gali būti naudojamos įvairios medžiagos: keraminės plytelės, kiliminė danga, linoleumas ir kitos panašios medžiagos. Dengiant šiomis dangomis šildomąsias grindis būtina atsižvelgti į dangos gamintojo reikalavimus. Jie gali būti skirtingi ne tik kiekvienai dangos rūšiai, bet ir įvairių gamintojų tos pačios rūšies dangai. Medinėms šildomosioms grindims keliami aukščiausi reikalavimai - atsižvelgiama į medinės dalies klojimo būdą, grindų konstrukcijos drėgnumą, klijų atsparumą, temperatūrą, siūles ir kita.

Šildomi elektriniai kabeliai


Šildyti grindis elektra - kiek paprasčiau. Tam reikalingas vos 80-120 W/m2 galingumas, o visos sistemos montavimo gylis nuo grindų paviršiaus siekia vos 2.5-5 centimetrus. Principas panašus kaip ir šildant grindis vandeniu - po betono sluoksniu išvedžiojami specialus elektriniai kabeliai, - šie ir šildo patalpą. Šildymo kabelis jokiu būdu negali būti trumpinamas ar karpomas. Kiekvienoje patalpoje reikia instaliuoti atskirus kabelius, jie negali kirsti konstrukcinių grindų siūlių, pertvarų, būti klojami po vidinėmis sienomis. Specialistai pataria nekloti šildymo kabelių po nejudriais patalpos elementais: stacionariais baldais, voniomis ar dušų kabinomis - viskuo, kas gali trukdyti šiltam orui patekti į patalpą. Šildymo kabelis klojamas ant armatūros tinklo ir lengvai pritvirtinamas. Armatūros tinklas būtinas tam, kad sutvirtintų perdengimo konstrukcijas. Nereikia pamiršti ir hidroizoliacinės plėvelės, sulaikančios drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį. Sumontavus šildymo įrangą svarbu patikrinti jos veikimą. Prieš užbetonuojant įrangą ir ruošiantis kloti grindų dangą, būtina įsitikinti, ar visos naudotos grindų dangos medžiagos (klijai, lakas ir t.t.) visiškai sausi. Atliekant darbus privalu vadovautis gamintojo rekomendacijomis ir instrukcijomis. Grindys pradedamos šildyti maždaug po 4 savaičių baigus betonuoti, kai betonas būna pakankamai sukietėjęs. Jei patalpas šildyti bus pradėta pernelyg anksti, gali paspartėti grindų džiūvimo procesas, atsiras oro tarpų, betonas gali suskilti.


Pigesnis buvo elektrinio šildymo kilimėlis...


Bene paprasčiausias būdas namie įsirengti šildomąsias grindis - vadinamasis šildymo kabelio kilimėlis. Jį galima montuoti į išlyginamąjį cementinį skiedinį arba į plytelių klijų sluoksnį tiesiog po keraminėmis plytelėmis, parketu, sukiau po laminatu. Tiesa, kilimėlio plotis 0,5 m, šildomas plotas apie 55 cm. Montuojant šį kilimėlį galėsite darbo įdėti kiek mažiau. Jei senas grindų paviršius lygus ir švarus, tinklelį galima klijuoti tiesiai prie jo. Svarbiausia, kad lipnusis kilimėlio tinklelis gerai priliptų prie dangos (rekomenduojama panaudoti statybinį giluminį gruntą). Jei norite šildymo kabelio kilimėlį savo kambaryje išdėstyti kaip nors kitaip, jį galima karpyti. Tačiau tai reikia daryti labai atidžiai, kad nebūtų pažeistas kabelis. Grindis šildantis kilimėlis gali būti dengiamas plytelių klijais. Jo sluoksnis - iki 15 mm storio. Tokį kilimėlį galite sumontuoti ne tik po keraminėmis plytelėmis, bet ir po parketu, plastikine ar kamštine danga, kur naudosite klijus, kaip rišamąjį sluoksnį.

dabar pigiausia elektrinio šildymo plėvelė


Pagrindinė sudedamoji naujos technologijos dalis yra šildymo plėvelė.Šios plėvelės išradimas tapo dar vienu komerciniu žingsniu nano technologijų įsisavinime. Plėvelės storis tik 0.3 mm
Šildymo plėvelė yra stora polimerinė plėvelė, kuri spinduliuoja iš savo paviršiaus ilgus infraraudonuosius spindulius (bangos ilgis 5-20 mkm). Spindulių skleidėjas yra anglies pasta, kuriai per vario-sidabro laidininką paduodama 220 V įtampa. Anglies puslaidininkio juostos patalpintos į skaidrią polietileno plėvelę. Anglies šilumos spinduliavimas yra daug didesnis negu kitų analogų,kurie naudojami šildymo sistemoje. Tai leidžia pasiekti didesnį efektyvumą atiduodant šilumą ir mažinant elektros sąnaudas.Ši plėvelė sukurta nano technologijų pagrindu, kuris leidžia keisti paprastų medžiagų savybes mažų išmatavimų lygyje. Mato vienetas yra nanometras arba viena milijardinė metro dalis. Tai leidžia manipuliuoti pačiais mažiausiais fizikiniais dydžiais-atomais ir molekulėmis.Šiuo atveju,panaudojus nano technologiją, pavyko pasiekti aukšto lygio ilgųjų infraraudonųjų spindulių ir anijonų spinduliavimą nuo anglinio puslaidininkio paviršiaus (apie 90%).

Pliusai ir minusai


Ne tik šildomųjų grindų šalininkai, net ir elementarūs techniniai paskaičiavimai teigia, jog tokiu būdu šildant patalpą (ar bent jos dalį), taupoma energija, o būsto šeimininkams suteikiamas maksimalus patogumas, nes šiluma pradeda kilti nuo pat grindų ir ne taip greitai koncentruojasi palubėje. Be to, po grindimis įrengus šildymą patalpoje daugumoje atvejų gali nelikti įvairių šildytuvų bei radiatorių, todėl atsiranda daugiau vietos. Tai itin aktualu daugiabučių namų gyventojams. Bet tai padaryti jau pastatytame name nėra lengva. Jei gyvenate bute ir sumanėte įsirengti vandeniu šildomas grindis, jums teks atsisakyti centralizuoto šildymo ir įsirengti savo katilinę. Pati grindų šildymo sistema nėra itin brangi, kiek daugiau tenka pakloti už jos įrengimą, todėl labiau apsimoka šildomąsias grindis įrengti didesnės kvadratūros kambariuose - taip tik sutaupysite. Pavyzdžiui, norint sušildyti vos 5 kv. m plotą, teks pakloti per 200 litų, kai plotas bus didesnis - kaina mažės. Tačiau grindis šildyti galima ne tik vandeniu. Lietuvoje gana populiaru elektra bei specialiais elektriniais kilimėliais šildyti grindis. Beje, specialistai nepataria rengti vandeniu šildomųjų grindų retai naudojamose patalpose (pavyzdžiui, vasarvietėje), nes taip šildoma patalpa įšyla labai lėtai, o vandenio sistema gali ir užšalti.